• Spotkanie z COACH NA WYSPIE - Panią Agnieszką Drzewiecką

• Dn. 28.04.22. gościliśmy u siebie kolejną wspaniałą, pełną niezwykłej energii osobę - Panią COACH NA WYSPIE Agnieszką Drzewiecką, która podzieliła się swoimi fantastycznymi doświadczeniami w branży hotelarskiej.

Dziękujemy Pani za ciekawy wykład i czas spędzony z nami przyszłymi technikami HOTELARSTWA

• II BTH w Cesarskich Ogrodach

• 25 kwietnia 2022 r. klasa II BTH wraz z opiekunem wybrała się na wycieczkę do hotelu Cesarskie Ogrody. Pani Dyrektor hotelu wraz z kierownikami poszczególnych działów przywitała nas serdecznie śniadaniem w restauracji bufetowej, a następnie kierownicy poszczególnych pionów oprowadzili nas po kolejnych działach, omawiając zakres pracy poszczególnych komórek organizacyjnych. Obejrzeliśmy część gastronomiczną, hotelową i bazę zabiegową obiektu.

Składamy serdeczne podziękowania dla dyrekcji hotelu za umożliwienie nam zwiedzenia obiektu i poznanie tajników pracy hotelarza. Anna Kazana-Komarek kierownik szkolenia praktycznego

• Sukcesy w drużynowych biegach przełajowych

• W dniu 13 kwietnia 2022 na stadionie miejskim odbyły się zawody w drużynowych biegach przełajowych.

Druzyna chłopców uplasowała się na drugim miejscu, zaś drużyna dziewcząt zajęła trzecie miejsce.

Indywidualnie wśród chłopców na 3 miejscu po niezłym finiszu uplasował się Piotr Biesiadzinski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• UWAGA RODZICE DZIECI Z UKRAINY

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI

W WIEKU OD 6 DO 18 LAT PRZYBYŁYCH Z UKRAINY

W związku z obowiązkiem wynikającym z § 15 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 marca 2022 r. w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy informujemy, że w przypadku kontynuowania przez dzieci nauki w ukraińskim systemie oświaty z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, należy złożyć oświadczenie, którego wzór jest do pobrania poniżej.

Oświadczenie należy złożyć w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 na parterze na Stanowisku Obsługi Interesanta.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ВІКОМ ВІД 6 ДО 18 РОКІВ

ЯКІ ПРИБУЛИ З УКРАЇНИ

У зв’язку з обов’язком, передбаченим § 15 Положення Міністра Освіти і Науки від 21 березня 2022 року «Про організацію освіти, виховання та опіки дітей та молоді, які є громадянами України, повідомляємо, що якщо діти продовжують навчання в українській системі освіти з використанням методів і прийомів дистанційної освіти, необхідно подати Заяву, шаблон якої доступний для завантаження нижче.

Заяву необхідно подати до Свіноуйської Мерії (Ужонд Міста) за адресою: вул. Wojska Polskiego 1/5 на першому поверсі до Центру Обслуговування Клієнтів.

• Kawa … kawa… kawa…

• Kawa pochodzi z Etiopii. Słowo "kawa" prawdopodobnie wywodzi się od Kaffy - miasta i regionu w Etiopii, do dziś znanego z uprawy kawowca.

Wiadomo, że owoce kawowca znano w Etiopii już ponad 2000 lat temu, ale początkowo spoźywano je z masłem i solą. Kawę jako napój odkryto później, a prawdopodobnie ok. XIII - XIVw. w Jemenie, gdzie owoce kawowca zostały sprowadzone przez kupców.

Uczniowie 2a i 2bTH poznają tajniki parzenia kawy… w roli szkoleniowców starsi koledzy z IV TŻ - Jakub Kosel, Filip Zielniewicz, Dawid Wichowski.
            Pod okiem Pani mgr Aleksandry Wrębiakowskiej - kawa smakuje wyśmienicie.

Parzymy i spożywamy - cudowne napoje:

- caffe latte
            - cappuccino
            - macchiatto
            - latte macchiatto
            - espresso

Dokumentację zdjęciową sporządził stażysta - Sylwia Krużyńska

• KALENDARIUM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

• Sesja czerwiec – lipiec 2022

Podstawa programowa 2017

Kwalifikacja TG.13 - Technik hotelarstwa

uczniowie klas IV A i IV B TH