Historia szkoły

Monografia szkoły wydana z okazji 50 rocznicy istnienia szkoły - Tadeusz   Lipiec

50-lat_Zespolu_Szkol_w_Swinoujsciu.pdf

Wrzesień 1961

Powstaje Technikum Handlowe jako filia Technikum Handlowego nr 9 w Szczecinie. Pierwszym dyrektorem szkoły zostaje mgr Zdzisław Podkowski.

Wrzesień 1963

Powołana do życia zostaje Zasadnicza Szkoła Zawodowa, a dyrektorem szkoły jest mgr Zdzisław Guzik.

Styczeń 1964

Technikum Handlowe uzyskuje status samodzielnej szkoły, dyrektor Zdzisław Guzik.

Technikum Handlowe i Zasadnicza Szkoła Zawodowa przekształcają się w Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 pod dyrekcją mgr Czesława Nogala. Przy nowo powstałej szkole tworzy się Liceum Medyczne jako filia Liceum Medycznego w Szczecinie.

W następnych latach dyrektorami Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 zostają: mgr Tadeusz Lipiec, mgr Barbara Godala-Czemerys, mgr Kazimierz Chlebowski, mgr Antonina Barbara Pyzik, mgr Gabriela Kopacka.

W trakcie swojej historii Zespół Szkól Zawodowych Nr 1 kształcił młodzież w następujących profilach:
Liceum Ekonomiczne: Finanse i rachunkowość, Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw, Bankowość.

Liceum Handlowe / Liceum Medyczne / Liceum Zawodowe: Magazynier, sprzedawca, Pracownik administracyjno biurowy.

Technikum Hotelarskie / Technikum Zawodowe: Żywienie zbiorowe, Żywienie i gospodarstwo domowe.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodach: Masarz, Piekarz, Fryzjer, Kucharz, Mechanik pojazdów samochodowych, Sprzedawca, I inne zawody w ramach klas wielozawodowych.