Program profilaktyczno - wychowawczy

Nawigacja

 • Siatkarki CEZiT-u zwycięskie w Licealiadzie

         We wtorek 04 lutego 2020 w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego, odbyły się Mistrzostwa Miasta Świnoujścia w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Licealiady 2019/2020.

       Nasze dziewczęta z CEZiT-u zajęły I miejsce wygrywając z LOGOSEM i ZSM 2:0 w setach, a w meczu finałowym pokonały zawodniczki z „Mieszka” 2:0 (25:17, 25:10).        

         Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

      Pierwsze miejsce w turnieju to nie tylko reprezentowanie CEZiT-u, ale również miasta Świnoujście w ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa (Region B).

  Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Miejsce – CEZiT
  2. Miejsce LO im. Mieszka I
  3. Miejsce ZSM
  4. Miejsce Fundacja Logos

  Skład dziewcząt CEZiT-u:

  • Izabela Wnorowska, Aleksandra Rybak 4TH;
  • Oliwia Budrewicz 4 TŻ;  Joanna Gawina 3 TŻ;
  • Wiktoria Janczak, Justyna Puzio 2BTH;
  • Aleksandra Bączek, Zuzanna Kasprzak, Karolina Różycka, Oliwia Zabielska 1 TH;
  • Opiekun: nauczyciel wychowania fizycznego p. Monika Dobek
 • PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

  W dniu 30 stycznia 2020 w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej odbyły się Mistrzostwa Miasta Świnoujścia w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady 2019/2020. Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce. Do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów ze szkół średnich w kategorii chłopców.

 • „Ferie zimowe”

  Harmonogram Ferii zimowych w Świnoujściu   10.lutego  – 23.lutego 2020

 • KALENDARIUM EGZAMIN POTWIERDZAJACY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE Sesja czerwiec-lipiec 2020

  1. Złożenie deklaracji do 07 lutego 2020 r.

  2. CZĘŚĆ PISEMNA - 23 czerwca 2020 r. godz. 10.00 – 11.00

  Kwalifikacja TG.12 - Technik hotelarstwa

  Kwalifikacja TG.07 - Technik żywienia i usług gastronomicznych

  3. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – model „d” - 22 czerwca 2020 r. godz. 09.00-11.30

  Kwalifikacja TG.12 - Technik hotelarstwa

  4. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – model „w” od 24 czerwca do 09 lipca 2020 r.

  Kwalifikacja TG.07 - Technik żywienia i usług gastronomicznych

  31 sierpnia 2020 r.– wydanie świadectw i dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie

 • Uwaga uczniowie klas II i III - rusza rekrutacja naboru do Projektu "Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji 2"

  „Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji 2”

  projekt nr: RPZP.08.06.00-32-K030/19-00

   

  Od 24 stycznia 2020 roku rusza rekrutacja uczniów do Projektu „Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji 2” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Działanie 8.6 – Inwestowanie w kształcenie, szkolenie i szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności uczenia się przez cale życie, na podstawie umowy o dofinansowanie Projektu nr RPZP.08.06.00-32-K030/19-00 zawartej  z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie.


  Czas realizacji projektu: 3 lata tj. od 01.01.2020 – 31.03.2023
  Projekt skierowany jest do uczniów klas II i III w zawodzie technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych

  Ogłaszamy nabór dla pierwszej tury uczniów.
   

  Projekt dla tej tury uczniów trwa 2 semestry (II semestr roku szkolnego 2019/2020 oraz pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021).


  Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Projektu „Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji 2”

   

   

  Osoby zainteresowane udziałem w tym projekcie proszone są o zapoznanie z załączonym Regulaminem oraz zgłoszenie się do sekretariatu szkoły po odbiór pozostałej wymaganej dokumentacji Projektu.

   

  Termin składania dokumentacji związanej z przystąpieniem do projektu – 31 stycznia 2020 r.

                                       

   

 • Spotkanie z przedstawicielami świnoujskiej policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu. 

  W dniu 13 stycznia 2020 uczniowie klas I zostali zaproszeni na spotkanie z przedstawicielami świnoujskiej policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu. 

  Podczas wykładu uczniom przekazano informacje na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Panie apelowały do młodzieży o rozwagę, asertywność i świadome podejmowanie decyzji. W trakcie pogadanki Pani Agnieszka Wojtkiewicz - specjalistka ds nieletnich omówiła temat odpowiedzialności karnej związanej z posiadaniem i stosowaniem środków odurzających. W końcowej części spotkania poruszono problem cyberprzemocy oraz zaprezentowano spot filmowy dotyczący fonoholizmu.

 • KALENDARIUM - EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE Sesja styczeń – luty 2020

  1. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – model „d”

  - 09 stycznia 2020 r. godz. 09.00-11.30

  Kwalifikacja TG.12 - 1 osoba kl. III TH - świetlica

  2. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – model „d”

  - 09 stycznia 2020 r. godz. 13.00-15.30 - aula

  Kwalifikacja T.12 Technik hotelarstwa- klasa IV TH-22 osoby + 1 absolwentka

  Kwalifikacja T.15 Technik żywienia i usług gastronomicznych- kl. IV TŻ i UG – 12 osób + 2 absolwentów

  3. CZĘŚĆ PISEMNA

  - 10 stycznia 2020 r. godz. 12.00 – 13.00 - aula

  Kwalifikacja T.12 - Technik hotelarstwa - klasa IV TH – 22 osoby + 1 absolwentka

  Kwalifikacja T.15 - Technik żywienia i usług gastronomicznych- kl. IV TŻ i UG- 12 osób

 • Życzenia świąteczne i Noworoczne

 • Kolędowanie

  Dzisiaj w szkole składaliśmy sobie świąteczne życzenia bożonarodzeniowe, później śpiewaliśmy wspólnie kolędy i światowe standarty. Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych świąt  Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.

 • Podziękowanie

 • Kiermasz

  06 grudnia odbył się kolejny kiermasz świąteczny w naszej szkole.Zbieraliśmy pieniądze na bezdomne zwierzęta w naszym mieście. Dziękuję za ogromne wsparcie w imieniu darczyńców czyli uczniów naszej szkoły wszystkim sponsorom czyli kupującym,buziaki. 

  Iwona Regińczak

 • STATUT TECHNIKUM

 • Klasa II TZ i UG w hotelu Radisson Blu...

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa II TZ i UG w hotelu Radisson Blu....

  W dniu 04 grudnia 2019r. klasa II TŻ i UG wraz z opiekunami udała się na wycieczkę edukacyjną do Hotelu Radisson Blue.

  Szef kuchni Pan Wiesław oraz jego zastępca oprowadzili nas po obiekcie skupiając się głównie na części gastronomicznej.

  Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielkopowierzchniowego trzykondygnacyjnego zaplecza kuchennego oraz jego wyposażenia. Zapoznali się z poszczególnymi stanowiskami pracy w gastronomii oraz zakresem ich obowiązków. W dalszej części obejrzeli salę restauracyjną, restaurację a'la carte oraz kawiarnię zlokalizowaną na 13 piętrze hotelu.

  Wielkie podziękowania kierujemy do szefa kuchni Pana Wiesława, który w interesujący sposób przekazał uczniom tajniki pracy w gastronomii.

  Anna Kazana-Komarek

  kierownik szkolenia praktycznego

   

 • Andrzejki

  W dniu 29 listopada w wigilię św. Andrzeja w auli szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana przez klasę ITHG pod opieką p.Patrycji Obszańskiej. Podczas spotkania cała społeczność szkolna uczestniczyła w tradycyjnych obrzędach andrzejkowych takich jak: lanie wosku, przebijanie serc z imionami przyszłych wybranek i wybranków, wysypywanie szpilek z kubeczka, itp. Dodatkowo można było zakupić babeczkę i ciastko z wróżbą. Młodzież bawiła się przy hitach DJ - Marcina i Kaspra. Magiczny nastrój, zabawa i uśmiech towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. 

 • Uczniowie klas I TH i II TŻ CEZiT w Teatrze Polskim

  W piątek uczniowie klasy ITH i II TŻ CEZiT wybrali się do Teatru Polskiego w Szczecinie, aby obejrzeć spektakl "Przyjazne dusze".

  Całe przedstawienie przepełnione było humorystycznymi dialogami, ale przede wszystkim ukazywało ulotność życia, którego nie potrafimy wykorzystać we właściwy sposób. "Przyjazne dusze" to opowieść o marzeniach, uczuciach i przemijaniu. Spektakl we wszystkich wywołał wiele emocji.

  Pedagog szkolny

  Patrycja Obszańska 

 • Pomoc dla Miejskiego Schroniska dla Zwierząt

  Wczoraj w szkole uczniowie klasy 2 tż wraz z wychowawcą, Panią Aleksandrą Wrębiakowską, w ramach wolontariatu piekli  pizzę, którą sprzedawano na kawałki podczas przerw szkolnych. Zebrano ponad 500 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną dla Miejskiego Schroniska dla Zwierząt. 

 • Wycieczka do hotelu "Trzy Wyspy"

  Dnia 14 listopada 2019 uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do hotelu „Trzy Wyspy” w Świnoujściu.

  Przewodnikiem po placówce była pani Agnieszka Drzewiecka HR Manager hotelu Trzy Wyspy. Zwiedzanie obiektu uczniowie rozpoczęli od recepcji, następnie zajrzeli do hotelowej kuchni. Na dłużej zatrzymali się w sali z otwartą kuchnią gdzie hotelowy kucharz wprowadzał ich w tajniki gotowania, a następnie zaprosił do wspólnego przygotowania potraw z kuchni włoskiej. Po poczęstunku grupa zajrzała do klimatycznego Keja Bar, podziwiała widoki z tarasu, a następnie zapoznała się z działalnością spa.

  Było to pierwsze doświadczenie uczniów związane z kierunkiem kształcenia.

 • Wycieczka do banku II TZiUG

  W dniu 13 i 14 listopada 2019 r. uczniowie z klasy drugiej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez pierwszy oddział Banku Polska Kasa Opieka S.A. w Świnoujściu w ramach programu - Akademia Finansów.

  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą usługową banku, ze sposobami zabezpieczeń pieniądza krajowego i zagranicznego, usłyszeli różne ciekawostki dotyczące walut krajowych i zagranicznych.

  Ponadto zgłębiali wiedzę w zakresie nowoczesnej bankowości elektronicznej i poznali sposoby wykorzystania jej w praktyce. W ramach tego obszaru dowiedzieli się o wypłatach i wpłatach z i do bankomatów przy pomocy karty płatniczej i telefonu. Zapoznali się z obsługą na stanowisku internetowym jak również dowiedzieli się jak dokonywać przelewów pomiędzy telefonami mającymi zainstalowaną aplikacje mobilną banku.

  W ten oto sposób uczniowie zdobyli nowe doświadczenie w zakresie wiedzy bankowej, które mogą wykorzystać w życiu codziennym.

 • Zajęcia profilaktyczne "Bezpieczny - trzeźwy kierowca" w CEZiT

  W dniach 6 i 13 listopada uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Pracownię Motywacja I Działanie, podczas których dowiedzieli się jaki wpływ na funkcjonowanie organizmu ma alkohol oraz dlaczego nie należy prowadzić pojazdów pod jego wpływem. Każdy uczeń mógł wykonać ćwiczenia w alkogoglach, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po alkoholu

 • DRUŻYNOWE ZAWODY PŁYWACKIE W RAMACH LICEALIADY Dziewcząt i Chłopców

  W dniu 12 listopada 2019 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Licealiady.

  Młodzież rywalizowała na dystansie 100 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem dowolnym, oraz 50 m stylem motylkowym i stylem dowolnym, a także w sztafecie 6 x 50m stylem dowolnym.

  Najlepsze wyniki Licealiady

  100 m stylem klasyczny          I miejsce Antoni Walkowiak – CEZiT, 1.39.66

   100 m stylem grzbietowym     I miejsce Justyna Puzio – CEZiT, 2.12.12          

   50 m stylem motylkowym       I miejsce Iza Wnorowska – CEZiT,45.05          

   50 m stylem motylkowym       I miejsce Jakub Sielewicz – CEZiT, 31.91

   

  Sztafeta 6x 50m stylem dowolnym

  I miejsce – CEZiT dziewczęta                 

  III miejsce – CEZiT  chłopcy                                                                           

  Klasyfikacja końcowa szkół

  Dziewczęta

  II miejsce – CEZiT, 78 pkt

   Chłopcy

  II miejsce – CEZiT, 194 pkt

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu
  ul. Gdyńska 26
  72-600 Świnoujście
 • tel/fax 91 321-45-66

Galeria zdjęć