• Nowe możliwości praktyk w Niemczech, a może też dobrej pracy!

• W dniu 19.04.2024r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Edukacji i Spotkań Młodzieży Golm położonego w miejscowości Kamminke po niemieckiej stronie naszej wyspy Uznam. Ośrodek ten reprezentowała jako Kierownik pani Katharine Feike oraz dwoje jej współpracowników: pani Kinga Sikora i pan Mariusz Siemiatkowski. Ze strony naszej szkoły obecna była pani Dyrektor Anna Dunajko, pani Kierownik Anna Kazana- Komarek oraz pani Edyta Szczubiałkiewicz, która zainicjowała kontakt oraz spotkanie.

Tematem wizyty były w pierwszej kolejności wrześniowe praktyki dla naszych uczniów, które mogliby odbyć w ośrodku Golm w bardzo sprzyjających warunkach dzięki istniejącej tam bazie noclegowej i gastronomicznej, a przede wszystkim ze względu na pracujący tam polsko-niemiecki zespół, który jest otwarty na praktykantów z Polski i może zaoferować im również zatrudnienie w sezonie letnim.

Spotkanie dotyczyło również możliwości i perspektyw uczestnictwa w projektach odbywających się w ośrodku Golm oraz nawiązania współpracy z niemiecką szkołą z terenu wyspy Uznam oraz z innymi placówkami wspierającymi edukację.

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i nowe perspektywy rozwoju dla naszej szkoły.

Drogie Uczennice i drodzy Uczniowie - liczymy również na Waszą otwartość i kreatywność oraz Wasze zaangażowanie w przedsięwzięcia, które będą prawdopodobnie wkrótce możliwe!

W przypadku pytań dotyczących np. jesiennych praktyk w ośrodku Golm już teraz służę pomocą - Edyta Szczubiałkiewicz

• Klasa 3 TŻ i UG podczas warsztatów z doradztwa zawodowego w hotelu Cesarskie Ogrody

• 18 kwietnia 2024 r uczniowie z klasy 3 TŻ i UG pod opieką szkolnego doradcy zawodowego udali się  do hotelu Cesarskie Ogrody. Uczestniczyli w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, podczas których odkrywali swoje role w zespole. Zajęcia poprowadziła Pani Ania - kierownik ds. gastronomii wraz z Panią Joanną i Nikolą-   absolwentkami naszej szkoły,  które również pełnią funkcje kierownicze w dziale recepcji i dziale marketingu i sprzedaży. Uczniowie  aktywnie uczestniczyli w zajęciach  odkrywając swoje  role w zespole, które w przyszłości mogą  przerodzić się w określone funkcje pracownicze podczas wykonywania pracy zawodowej. Serdeczne podziękowania kierujemy dla dyrekcji i załogi hotelu Cesarskie Ogrody. Jak zawsze było efektywnie, miło i przyjaźnie ❤❤❤❤