• Narodowe Czytanie "Kordiana"

• W naszej szkole 26 marca 2024 odbyło się Narodowe Czytanie ,,Kordiana", Juliusza Słowackiego. Młodzież z klas 3tż i 3 B th odczytała dla całej społeczności szkolnej wybrane trzy sceny.

Dramat został uwspółcześniony poprzez strój i ciekawe rekwizyty.

Wszyscy mieliśmy dużą dawkę polskiej literatury w interpretacji naszych uczniów.

• KRYTERIA PRZYJĘĆ DO KLAS PIERWSZYCH Technikum Zawodowego nr 1 w Świnoujściu w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu

• Technikum Zawodowe  nr 1 w Świnoujściu ogłasza nabór do klas pierwszych  na rok szkolny 2024/2025 w zawodach:

Kandydaci do w/w szkół będą przyjmowani w wyniku postępowania rekrutacyjnego na podstawie art. 25 ust.3 i 9 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2024/2025.

Ustala się następujące zasady przyznawania punktów za wyniki egzaminu ośmioklasisty  oraz zajęcia edukacyjne i pozostałe osiągnięcia uczniów:

Kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym maksymalnie 200 punktów:

-  języka polskiego
            -  historii i wiedzy o społeczeństwie,
            -  matematyki,
            -  przedmiotów przyrodniczych (biologii, geografii, fizyki, chemii),
            -  języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym

Technik Hotelarstwa

• Technik Ekonomista – 5 letnie, na podbudowie szkoły podstawowej
            • Technik Hotelarstwa – 5 letnie, na podbudowie szkoły podstawowej
            • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych - 5 letnie, na podbudowie szkoły podstawowej
            1. Maksymalnie 100 punktów za wyniki egzaminu ośmioklasisty – 0,2 pkt za każdy punkt procentowy uzyskany na egzaminie ośmioklasisty z zakresów:
            2. Maksymalnie 100 punktów za ,,świadectwo”, w tym:
            • za oceny z niżej wymienionych przedmiotów, umieszczone na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – do 60 punktów:
            • język polski
            • język angielski lub niemiecki
            • matematyka
            • geografia
          • Targi Pracy

• 06 marca 2024 r uczniowie klas trzecich  i czwartej TŻ i UG pod opieką szkolnych doradców zawodowych  uczestniczyli w Targach Pracy zorganizowanych w hotelu Radisson Blu. Zapoznali się z ofertami pracy, oferowanymi przez lokalnych pracodawców. Poprzez interesujące rozmowy mogliśmy zadzierzgnąć kolejnych kontaktów, które umożliwią rozwój zawodowy uczniów jak i wejście na rynek pracy.