KRYTERIA PRZYJĘĆ DO KLAS PIERWSZYCH

Technikum Zawodowego nr 1 w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu

(absolwenci  szkół podstawowych)

Technikum Zawodowe  nr 1 w Świnoujściu ogłasza nabór do klas pierwszych  na rok szkolny 2019/2020 w zawodach:

• Technik Ekonomista – 5 letnie, na podbudowie szkoły podstawowej
  • Technik Hotelarstwa – 5 letnie, na podbudowie szkoły podstawowej
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych - 5 letnie, na podbudowie szkoły podstawowej

Kandydaci do w/w szkół będą przyjmowani w wyniku postępowania rekrutacyjnego na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r.  w sprawie  przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018 – 2019/2020 do  czteroletniego  liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowej szkoły podstawowej (Dz.U.2017.586 z dnia 20 marca 2017 r.)

Ustala się następujące zasady przyznawania punktów za wyniki egzaminu ośmioklasisty oraz zajęcia edukacyjne i pozostałe osiągnięcia uczniów:

1. Wynik przedstawiony w procentach z:
  • języka polskiego,  mnoży się przez 0,35
  • matematyki, mnoży się przez 0,35
  • języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym mnoży się przez 0,3

1. Za oceny z niżej wymienionych przedmiotów, umieszczone na świadectwie ukończenia szkoły gimnazjalnej przyznaje się:

• stopień celujący – 18 punktów
  • stopień bardzo dobry – 17 punktów
  • stopień dobry – 14 punktów
  • stopień dostateczny – 8 punktów
  • stopień dopuszczający – 2 punkty

1. Za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem przyznaje się 7 punktów.

W poszczególnych zawodach uwzględnia się następujące przedmioty:

Technik Hotelarstwa

4. geografia

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

4. biologia

Technik Ekonomista

4. informatyka

1. Za szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:

• za udział w konkursach o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty:

• za zdobycie tytułu finalisty  konkursu przedmiotowego - 10 punktów

• za zdobycie tytułu laureata  konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 7 punktów

• za zdobycie tytułu finalisty  konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 punktów

• za udział w konkursach o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:

• za zdobycie dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego - 10 punktów

• za zdobycie dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 7  punktów

• za zdobycie dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 punktów

• za zdobycie tytułu finalisty konkursu przedmiotowego - 7 punktów

• za zdobycie tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 5  punktów

• za zdobycie tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 3  punkty

• za uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy innych niż wymienione powyżej, artystycznych, sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu:
  • międzynarodowym – 4 punkty
  • krajowym – 3 punkty
  • wojewódzkim - 2 punkty
  • powiatowym – 1 punkt

• w przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.
  • za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu przyznaje się 3 punkty.

1. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie składają:
  • wypełniony  wniosek (załącznik nr 1)
  • potwierdzoną kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
  • potwierdzoną kopię zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ośmioklasisty,
  • zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w wybranym zawodzie, (skierowanie na badanie lekarskie do pobrania w sekretariacie szkoły)
  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność kandydata.
  • zaświadczenie o aktywności na rzecz innych ludzi (w tym w formie wolontariatu)
  • zaświadczenie o uzyskaniu stopnia laureata lub finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych (lub tytuł laureata konkursów przedmiotowych o zasięgu ponad wojewódzkim /wojewódzkim)
  • jedno zdjęcie legitymacyjne.

1. Kandydaci umieszczeni na listach kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły składają oświadczenia potwierdzające  wolę podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o szczególnych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej.