Program profilaktyczno - wychowawczy

Nawigacja

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne w parafii pw. bł. Michała Kozala odbędą się w dniach od 14 do 15 marca.
  Czwartek 14.03.2019 r. - od godz. 08:00 – 10:00
  Piątek 15.03.2019 r. - od godz. 08:00 – 10:00
  Uwaga! Uczniowie, którzy zadeklarowali udział w lekcjach religii w roku szkolnym 2018/2019 są zwolnieni z zajęć lekcyjnych w godzinach trwania rekolekcji.
  Pozostali uczniowie mają lekcje zgodnie z planem.

 • Warsztaty dla maturzystów

  W dniu 07 marca 2019 r. Wyższa Szkoła Bankowa ze Szczecina przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas czwartych .
  Tematem przewodnim było redagowanie CV oraz przebieg rozmowy rekrutacyjnej. Uczniowie klas maturalnych niebawem wkroczą na rynek pracy, więc utrwalenie wiedzy i umiejętności związanej z redagowaniem dokumentów aplikacyjnych, jak również odpowiednie zaprezentowanie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej okazuje się niezbędne.
  Celem warsztatów było omówienie wybranych elementów CV, rozmowy kwalifikacyjnej oraz wizerunku w internecie.
  Przeprowadzone zajęcia utwierdziły naszych uczniów w przekonaniu, jak istotnym elementem jest odpowiednie zaprezentowanie się na rynku pracy w trzech powyższych obszarach w celu wyróżnienia się spośród innych kandydatów.
  Zobacz galerię.

 • Szkoła średnia..... i co dalej? Warsztaty rozwojowe dla młodzieży w hotelu Trzy Wyspy

  26 lutego 2019 r. grupa uczniów z klasy III w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyła w warsztatach rozwojowych pt. Szkoła średnia i co dalej. 
  Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Drzewiecka HR Manager w hotelu Trzy Wyspy , a zarazem coach i trener w zakresie kariery, komunikacji i wspierania kompetencji liderskich. Warsztaty miały na celu umożliwienie uczniom podjęcie decyzji w zakresie osobistego rozwoju zawodowego.
  Podczas zajęć udali się w podróż w kierunku zmian i przyjrzeli się temu co jest obecnie a także temu co mogło by być.
  Odkryli ważne dla siebie wartości, wykreowali wizję przyszłości, zdefiniowali swoje ambitne i realne do osiągnięcia cele, mieli szansę zaplanować swój pierwszy krok do niego.
  Zajęcia umożliwiły uczestnikom przyjrzeć się, czy ich obawy w dążeniu do celu są zasadne i czy obrana wcześniej droga jest dla nich atrakcyjna i godna poświęcenia.
  Razem z trenerem poszukiwali zasobów i motywacji do działania w kierunku podjęcia pracy zawodowej lub dalszej edukacji.
  Warsztaty były okazją do wspólnych inspiracji, a praca w grupie wspierała odważne decyzje.
  Wielkie podziękowania kierujemy do Dyrekcji Hotelu Trzy Wyspy a w szczególności do wieloletniej doświadczonej Pani Agnieszki Drzewieckiej – HR Managera hotelu Trzy Wyspy, która w miłej i przyjaznej atmosferze poprowadziła bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia z młodzieżą. 
  Koordynator doradztwa zawodowego w CEZiT 
  Anna Kazana-Komarek  Zobacz galerię.

 • Kolejne szkolenie na promie Polonia

  26 lutego 2019 r. na pokładzie promu Polonia odbyło się kolejne szkolenie uczniów naszej szkoły. Szkolenie przeprowadzono dla klasy I a w zawodzie technik hotelarstwa. Na początku uczniowie zostali zapoznani przez F&B Managera ze schematem i podstawowymi zadaniami działu hotelowego m/f Polonia. Następnie Reception Supervisor przedstawił główne zadania recepcji i zasady funkcjonowania systemu rezerwacji Cliff. Zwiedzając dział housekeepingu uczniowie poznali standardy kabin na promie. Na koniec odbyło się szkolenie w restauracji. Tematem była ogólna charakterystyka restauracji, wymagania serwisu a'la carte oraz podział win wraz z informacjami o temperaturze ich serwowania i doborze szkła. Zobacz galerię.

 • Gratulacje dla Weroniki

  19 lutego 2019 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie uczennica naszej szkoły, Weronika Wolanin, odebrała z rąk Wicewojewody Zachodniopomorskiego Marka Subocza oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka. -  Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Gratulujemy sukcesu! Zobacz galerię.

 • Szkolenie na promie Polonia

  W dniu 12.02.2019r. na pokładzie promu Polonia odbyło się szkolenie uczniów z klasy Ib w zawodzie technik hotelarstwa. Szkolenie składało się z czterech etapów. W pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem restauracji. Poznali rodzaje serwisów oraz zasady obsługi grup zorganizowanych. W dziale housekeepingu zobaczyli sprzątanie kabin oraz poznali rodzaje środków chemicznych do utrzymywania czystości. Kolejnym etapem było zapoznanie z działem recepcji, w którym uczniowie poznali system rezerwacji Cliff oraz obsługę programu Ving Card. Na koniec odbyło się szkolenie w barze, gdzie zapoznano uczniów z rodzajem szkła barowego oraz z zasadami przygotowania stanowiska pracy przed otwarciem baru. Zobacz galerię

 • Ferie zimowe

  Ferie zimowe

  Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

 • Sukces naszych dziewcząt w zawodach piłki siatkowej w ramach Licealiady!

  We wtorek,15 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Wyspiarz'' przy ulicy Białoruskiej 2 odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. W zawodach uczestniczyły cztery świnoujskie szkoły ponadgimnazjalne. Dziewczęta z Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki zwyciężyły i zajęły I miejsce ,a chłopcy miejsce III. Zobacz galerię

 • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

  Prosimy o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami". 

  Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku Baza wypoczynku 

  List Glownego Inspektora Sanitarnego  i Komendanta Glownego Policji do rodzicow.

 • Ferie w mieście

  Prosimy o zapoznanie się z programem zajęć w czasie ferii zimowych przygotowanym dla dzieci i młodzieży  przez instytucje miejskie i kluby sportowe. FERIE 2019

 • Wywiadówka

  Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się  16 stycznia 2019 r. w środę o godz. 17.00

  Klasa I a TH – sala  nr 21 – p. Edyta Szczubiałkiewicz

  Klasa I b TH – sala nr 7 – p. Bożena Stankiewicz-Kolańska

  Klasa I TŻ i UG – sala nr 07 – p. Aleksandra Wrębiakowska

  Klasa II  TH – sala nr 4 – p. Beata Kurowska

  Klasa II  TŻ i UG – sala nr 30 – świetlica – p. Dorota Schabek     

  Klasa III TH – sala  nr 20 – p. Jolanta Deląg

  Klasa III  TŻ i UG sala nr 5 – p. Edyta Walczak

  Klasa IV TE sala nr 1  – p. Anna Dunajko

  Klasa IV TH sala  nr 17  – p. Iwona Regińczak – Tyburska

  Klasa IV TŻ sala nr 8 – Sylwia Suska - godzina 16.30

   

   

   

 • Otrzymaliśmy tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

  Otrzymaliśmy tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

  Z radością informujemy, że nasze technikum jako jedyne w mieście Świnoujściu zostało wyróżnione honorowym tytułem "Brązowej szkoły 2019" w rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Tytuł ten jest potwierdzeniem  wysokiej jakości pracy naszej szkoły.

 • Warsztaty szkoleniowe na promie Polonia

  W dniu 8 stycznia 2019r. uczniowie z klasy III w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w kolejnych warsztatach szkoleniowych na promie Polonia. Szkolenie prowadził Executiv Head Chef - Rafał Babkiewicz oraz Pierwszy Kucharz - Michał Mrozik. Tematem szkolenia były przystawki zimne i gorące z różnych surowców. Uczniowie poznali zasady sporządzania i podawania zakąsek oraz dodatków do nich. Po przygotowaniu przystawek z warzyw, ryb i owoców morza oraz z mięsa odbyła się degustacja potraw. Zobacz galerię

 • Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - etap okręgowy

  Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - etap okręgowy

  Dnia 04 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie odbył się drugi etap okręgowy XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowaly dwie uczennice z klasy trzeciej i czwartej TH, które uplasowały się na piątej i szóstej pozycji. Do etapu okręgowego przystąpiło 22 uczniów z jedenastu szkół w województwie zachodniopomorskim. Oli i Dominice składamy gratulacje

 • Warsztaty miksologii

  Przez cały grudzień 2018 r uczestnicy projektu "Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji" brali udział w warsztatach miksologii. To istniejąca od ponad 180 lat dziedzina wiedzy o trunkach i napojach, technikach ich mieszania, a także o sprzęcie barmańskim. Celem kursu było nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zawodzie barmana. Zobacz galerię.

 • Koncert Świąteczny

  Koncert Świąteczny

  W piątek 21 grudnia w szkole odbył się Koncert Świąteczny.

  Koncert Świąteczny - Obrazek 1

 • Zaczynamy projekt "Kuchenne rewelacje z tradycją"
  18 grudnia klasa 2 TŻ i UG odbyła pierwsze z czternastu warsztatów kulinarnych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Tematem przewodnim pierwszego spotkania był "łosoś jurajski" z ekologicznej hodowli w Trzęsaczu. Zajęcia prowadzili kucharze: P. Andrzej Jakomulski z Kołobrzegu i P. Mariusz Siwak ze Szczecina. Uczniowie przygotowali przekąskę, zupę i danie główne z łososia. Następne spotkanie odbędzie się już w styczniu. Zobacz galerię.
 • Warsztaty szkoleniowe na promie Polonia

  W dniu 18 grudnia  2018 roku uczniowie z klasy III w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych na promie Polonia w Unity Line. W ramach szkolenia zapoznali się z organizacją pracy poszczególnych działów na m/f Polonia. F&B supervisor zapoznał uczniów z obsługą gości w restauracji, omawiając poszczególne zadania i czynności wykonywane przez kelnerów. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem restauracyjnym i jego praktycznym wykorzystaniem oraz poznać nowe technologie wykorzystywane w  obsłudze konsumenta. W drugiej części szkolenia poznali podstawy obsługi barmańskiej, sprzęt barmański i jego wykorzystanie praktyczne, przy pomocy którego sporządzali różnego rodzaje koktajle. Po owocnym szkoleniu przyszedł czas na podziękowania i życzenia świąteczno – noworoczne. Uczniowie w imieniu całej społeczności  CEZiT-u podziękowali za możliwość uczestniczenia w warsztatach szkoleniowych na promie Polonia oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla całej załogi m/f Polonia. Zobacz galerię.

 • Sukcesy naszych uczniow w piłce koszykowej podczas Licealiady

  07 grudnia 2018 roku odbyła się Licealiada dziewcząt w piłce koszykowej, w której nasze dziewczyny pokonały liceum im. Mieszka I z wynikiem 28:11. Naszą szkołę reprezentowały: J. Ordon, A.Wilczewska, J. Czerec, N. Matyla, S. Mirończuk, O. Sikorska, J. Puzio, K. Skrzyńska, W. Suska, N. Steperek.
  W tych samych rozgrywkach nasi chłopcy zajęli II miejsce. W składzie: O. Bryś, M. Rewiako, K. Falgowski, O. Bochen, J. Kosel, J. Komorowski, J. Bochenek, P. Przygoda, P. Harkot.
  Gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki!  Zobacz galerię.

 • Wycieczka klasy III TH do hotelu Radisson Blu

  W dniu 13 XII uczniowie klasy 3TH wzięli udział w wycieczce do hotelu Radisson Blu w Świnoujściu.
  "Po hotelu oprowadził nas dyrektor hotelu wraz z dyrektorem działu gastronomii. Mieliśmy okazję zobaczyć część hotelu z siłownią, ściankę wspinaczkową oraz aquapark. Pokazano nam też wolne jednostki mieszkalne, SPA oraz punkty gastronomiczne takie jak restauracja a'la carte, kawiarnia oraz restauracja bufetowa. Dyrektor gastronomii pokazał nam zaplecze swojego działu po czym udaliśmy się na poczęstunek, jaki przygotowali dla nas pracownicy hotelu. Podczas całej wycieczki nasi przewodnicy odpowiadali na nasze pytania, opowiadali nam ciekawostki o hotelu oraz jak wygląda praca w nim. Na koniec dyrektor hotelu zaprosił uczniów naszej szkoły do odbycia praktyk w hotelu Radisson Blu!!" Uczniowie z klasy 3 TH. Zobacz galerię.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu
  ul. Gdyńska 26
  72-600 Świnoujście
 • tel/fax 91 321-45-66

Galeria zdjęć