• III ATH poznała tajniki obiektu Baltic Home Świnoujście

• Za nami kolejna, wspaniała lekcja z hotelarstwa.

Dziś dzięki uprzejmości Pani Agnieszce Drzewieckiej oraz Pani Magdaleny Wojtaszek, uczniowie klasy III ATH zostali zaznajomieni z funkcjonowaniem oraz zasadami pracy obiektu Baltic Home Świnoujście.

Absolwent naszej szkoły Pan Dawid Orłowski uczył uczniów parzenia kawy oraz  robienia drinków bezalkoholowych.

Bardzoooo dziękujemy za tak wspaniale spędzony czas, za cenne porady oraz przepyszny poczęstunek.

• Lekcje w ramach doradztwa zawodowego

• Za nami kolejny wspaniały dzień ze wspaniałymi Osobami.

Cudownie jest współpracować z ludźmi, którzy chcą przekazywać Swoją wiedzę młodemu pokoleniu, gotowym do dzielenia się wszystkim, co mają najlepsze.

Hotel Hilton Swinoujscie Resort & Spa po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla naszych uczniów.

Mogliśmy zajrzeć w zakamarki hotelu.

Wizyty  w zakładach pracy, to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy o możliwościach rozwoju zawodoweg a także efektywny sposób na zdobywanie wiedzy o danym zawodzie od Mistrzów.

Dziękujemy Panu Rafałowi Durka, Pani Dyrektor Monice Murawskiej, Panu Dyrektorowi operacyjnemu Krzysztofowi Nowalczyk, HR Aleksandrze Brejnakowskiej, Panu Andrzejowi Bugaj oraz Pani Agnieszce Dąbrowskiej.

• 📌Uczniowie klasy III TŻ oraz klasy III ATH na TARGACH PRACY. 📝💼

• W ramach przedmiotu doradztwo zawodowe uczniowie  mieli dziś możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy i trendami zatrudnieniowymi na lokalnym rynku pracy.

Targi pracy to okazja spotkania w jednym czasie i jednym miejscu przedstawicieli wielu firm oraz porozmawiania z nimi na temat możliwości zatrudnienia, odbycia stażu.

Na targach spotkaliśmy wiele znajomych osób, również absolwentki naszej szkoły.

• ‼️🚫STOP PRZEMOCY‼️

• W 24 maja  odbyła się w naszej szkole kampania  "🚫STOP PRZEMOCY".

W ramach tego wydarzenia uczniowie klasy III TŻ P oraz III TH przygotowali plakaty pod hasłem "Przeciwdziałanie przemocy", uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły ubrali się na biało.

Chcieliśmy tym gestem zaakcentować swój sprzeciw wobec zachowań przemocowych, agresywnych.

Pedagog szkolny Patrycja Obszańska razem z zaproszonym gościem- kuratorem społecznym, pracownikiem Sądu Rejonowego, Panią Żanetą Trzcińską wygłosiły wykład na temat tego:

• Czym jest przemoc?
            • Cykle przemocy?
            • Kim są ofiary i sprawcy?
            • Gdzie znajdziemy pomoc?

Dziś było poważnie i smutno. Niektórzy z nas na co dzień spotykają się ze zjawiskiem przemocy w swoich rodzinach lub znają ofiary i nie wiedzą, jak im pomóc.

!!Pamiętajcie zawsze jest rozwiązanie! Nie poddawajcie się nigdy!!

• Gra Miejska - Odkrywaj Europę

• Gra miejska „Odkrywaj Europę”
            7 maja, Świnoujście

Corocznie w Unii Europejskiej 9 Maja obchodzony jest Dzień Europy – święto jedności i pokoju w Europie. Z tej okazji zapraszamy w sobotę 7 maja na grę miejską ”Odkrywaj Europę”, która odbędzie się w Świnoujściu. Gra odbywa się w ramach Europejskiego Roku Młodzieży na Pomorzu Zachodnim.

Jest maj roku 2022 r. Julia właśnie skończyła 18 lat, mieszka w Polsce i zastanawia się czy wyjechać na projekt wolontariatu w ramach EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOSCI. Chciałaby zmienić Europę na lepsze. Pomóż jej w tym przechodząc przez kolejne stacje. Gra polega na znalezieniu pięciu stacji i rozwiązaniu zadania dotyczącego Europy przy każdej z nich. W grze może wziąć udział drużyna od 3 do 5 osób.

Zwycięża drużyna, która uzyska największą ilość punktów. Na drużynę 5 osobową czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1500 zł.

Zapisać się można poprzez formularz google: https://bit.ly/3OvH0Xx

Z regulaminem można się zapoznać na stronie: www.europedirect-szczecin.eu

Program:

10.30 – 11.15 Odbiór Kart Gry w punkcie startowym

11.15 Start Gry

11.15 – 13.45 Przebieg gry

14.30 Przyznanie nagród zwycięskim zespołom

Organizator: EUROPE DIRECT Szczecin przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Współorganizatorzy: Prezydent Miasta Świnoujście, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.