• Projekt: „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne”

• Wartość projektu:                249 343,92 zł

Kwota dofinansowania:      235 630,00 zł

Okres realizacji projektu:  10.2021 r. – 01.2023 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych  i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem  COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, typ projektu 2f grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych na finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów – z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w tym zakresie wynikające z pandemii COVID-19.

Celem projektu było wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów uczęszczających do świnoujskich szkół i placówek prowadzonych przez Gminę Miasto Świnoujście. Pandemia wymusiła zmianę formy kształcenia uczniów w szkole. Widoczne są już, niestety, tego negatywne skutki: pogorszenie kondycji psychicznej uczniów, zaburzenia nastroju, niski poziom samooceny, zmęczenie, apatia, problemy w kontaktach bezpośrednich pomiędzy rówieśnikami.

Uczniowie korzystali z zajęc: ….

Zajęcia umożliwiły udzielenie uczniom profesjonalnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz minimalizację negatywnych skutków związanych z pandemią COVID 19.

• Drzwi Otwarte w CEZiT

• Zobaczcie relację z Drzwi Otwartych w CEZiT.

Dzisiejsze Drzwi Otwarte spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony tegorocznych ósmoklasistek i ósmoklasistów oraz ich rodziców.

Oprócz informacji na temat kierunków kształcenia można było poznać wyposażenie poszczególnych pracowni, porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami, którzy oprowadzili gości po szkole.

Kolejny raz działaliśmy jako zgrany TEAM, wszyscy razem - uczniowie, nauczyciele, pracownicy.

Cieszymy się, że naszą szkołę odwiedziło tak wiele osób. Czekamy na Was we wrześniu

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia!

• I kolejne święto- spotkanie 12.04.

• Nie samą szkołą człowiek żyje … 12 kwietnia odbyło się spotkanie. Wydawać by się mogło - „zwykłe”, ale było … bardzo „magiczne”…

Uczestnikami byli Uczniowie CEZiT klasa A TH i TŻ i podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świnoujściu WTZ Świnoujście.

Wspólnie gotowaliśmy , uczyliśmy się składać serwetki oraz ręczniki.

Ale to co tak naprawdę się „zadziało" było właśnie wspaniałe. Nawiązaliśmy świetne relacje , zgłębialiśmy tajemnice słowa E M P A T I A.

O przygotowanie spotkania zadbały:

- P. Dorota Schabek

- p. Patrycja Obszańska

- p. Sylwia Krużyńska.

Naszymi gośćmi były Panie terapeutki Ewa Obszańska  i Magda Gromada.

Dziękujemy za miło spędzony czas, z nadzieją na kolejne takie spotkania.

• Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach

• W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole panią Magdalenę Olszewską - pracownika Stacji Epidemiologiczno - Sanitarnej w Świnoujściu, panią Zuzannę Urbańską oraz Pana Kamila Zwierzchowskiego z Komenda Miejska Policji Świnoujście.

Uczniowie klas mieli możliwość uzyskać informacje na temat różnych sytuacji i zagrożeń, które mogą pojawić się w życiu młodych osób, takich jak hejt, cyberprzemoc, środki odurzające.

Uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę jak nie wejść w ️konflikt z prawem i gdzie szukać pomocy gdy stajemy się ofiarą.

Zapoznani zostali z odpowiedzialnością, jaką ponoszą za popełnione czyny w świetle prawa.

Dziękujemy za tą niezwykle ważną i cenną lekcję.