• 2aTh poznała obiekt Radisson Blu

• Dzisiaj klasa 2aTh zgłębiała wiedzę hotelarską w praktyce zwiedzając obiekt Radisson Blu w ramach pracowni służby pięter pod opieką Anny Kazana-Komarek i Bożeny Stankiewicz - Kolańskiej. Uczniowie zapoznali się z tajnikami pracy w recepcji, organizacji konferencji, zwiedzili część gastronomiczną tj. restaurację bufetową i restaurację a la carte oraz zaplecze kuchenne.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do załogi hotelu, która umożliwiła nam zwiedzenie obiektu i przekazała uczniom cenne informacje dotyczące funkcjonowania hotelu

• Pierwszaki gotują!

• Pierwsze gotowanie za nami!
            20 października uczniowie klasy ITŻ i UG rozpoczęli długowyczekiwane zajęcia praktyczne na
            pracowni gastronomicznej. Pierwszaki zainaugorowały kulinarne zmagania pysznymi
            surówkami. Podczas wykonywania tych kolorowych dodatków do dań obiadowych wykazali się
            dużym zaangażowaniem i starannością. Powodzenia pierwszaki, oby tak dalej!!!
            Opiekunowie
            Aleksandra Wrębiakowska, Dorota Schabek

• Śniadanie w Hiltonie

• Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.

Z taką świadomością 20 października uczniowie klasy 3 ATH udali się do hotelu Hilton aby zobaczyć jak w pęciogwiazdkowym obiekcie przygotowuje się i podaje śniadania w formie bufetu.

Dzięki uprzejmości szefa kuchni Pana Rafała Durki młodzież mogła zapoznać się wyposarzeniem oraz urządzeniami wykorzystywanymi na sali śniadaniowej, asortymentem potraw śniadaniowych i sposobem ich serwowania.

Uczniowie mogli również zobaczyć live cooking na sali konsumenckiej czyli tzw. gotowanie na żywo, usługa ta w obiektach o wysokim standardzie jest normą i pozwala gościom na bezpośrednią obserwację technik wykonania potraw śniadaniowych przez kucharza.

Mogliśmy również obejrzeć zaplecze kuchenne, które jest miejscem produkcji potraw i napojów śniadaniowych oraz zapoznać się w jaki sposób w hotelu realizowana jest usługa room – service.

Opiekunowie E. Walczak A. Wrębiakowska

• Drużynowe zawody w tenisie stołowym

• Drużynowe zawody w tenisie stołowym odbyły się 12.10.2022r.

Szkołę reprezentowały drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Sienkiewicz, Zuzanna KurekKarolina, Różycka.

Drużyna chłopców: Marcel Jakutowicz, Maciej Dera, Kacper Czaja.

Obydwie drużyny zajęły II miejsce. Gratulujemy !!!

• Spotkanie z Panem Markiem Pietrasikiem

• 🔔Przy współpracy z Urzędem Miasta i Fundacja Speak Up (Panem Kamilem Janta-Lipiński) gościliśmy dziś w naszej szkole terapeutę, pedagoga, mediatora Pana Marka Pietrasika ze Szczecina. (Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji Impuls). Podczas spotkań z uczniami klas 4 udzielono im min.  informacji nt szkodliwości środków psychoaktywnych oraz 🏋‍♂🏋‍♀dopingu w sporcie.

👍💚Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

• Wycieczka do pralni świnoujskich hoteli

• Klasa 2bTH na wycieczce w pralni hoteli Radisson Blu Resort Świnoujście, Hilton, Baltic Park Fort.🧼🛏
            Kierownik pralni Pan Krzysztof Jamroz
            Opiekunowie:p.  Sylwia Krużyńska i p. Beata Kurowska.

• Spotkanie z Eweliną Panfiluk

• 🤩Dnia 10 października zawitała do nas prosto z 🗼Paryża sympatyczna, pełna charyzmy i wdzięku Ewelina Panfiluk. Ewelina jest świnoujścianką od 10 lat mieszkającą w Paryżu, skończyła tam Akademię Kulinarną👩‍🍳👨‍🍳 i pracuje w👌🎛🍴 renomowanej restauracji z gwiazdką Michelin.⭐🔥
            🥰💐Bardzo dziękujemy za to spotkanie i mamy nadzieję na kolejne

• UWAGA UCZNIOWIE WSZYSTKICH KIERUNKÓW, BO MY WSZYSCY TWORZYMY BRANŻĘ HOSPITALITY - HOTELARZE, TURYŚCI, TEPITY ORAZ GASTRONOMIA!!!

• Mamy dla Was propozycję udziału w niesamowitej wycieczce do Krakowa, KTÓREJ DO TEJ PORY NIE BYŁO! Będzie moc będzie ogieńbędą mega emocje!

TO WYDARZENIE ŁĄCZĄCE ŚWIAT uczniów&nauczycieli&biznesu

TO WYDARZENIE ŁĄCZĄCE ŚWIAT hoteli&gastronomii&mice&travel

TO WYDARZENIE ŁĄCZĄCE ŚWIAT

lokalnego startu&międzynarodowych możliwości

Chcecie być tymi osobami, które za kilka tygodni powiedzą "TAK JA BRAŁ*M UDZIAŁ W PIERWSZYM- HISTORYCZNYM WYDARZENIU "BE MY GUEST"  dla ponad 1000 osób - uczniów, nauczycieli, ludzi biznesu branży HoReCa z całej Polski??? BRAŁ*M UDZIAŁ W ELITARNYM WYDARZENIU???

Zgłoś się i nie czekaj, zrealizuj swoje marzenia!

Przewidywany koszt 2 dniowego wyjazdu 500-600zł (do końca tygodnia zostanie podana ostateczna kwota), który obejmuje 2 noclegi, wyżywienie, udział w wydarzeniu i koncercie muzycznym, udział w niesamowitej grze terenowej związanej ze zwiedzaniem atrakcji Krakowa, niesamowite emocje i relacje, które pozostaną z Wami do końca życia!!!

Zgłoszenia zbieramy do 10.10.2022 - gwarancją wpisania na listę uczestników jest wpłata zaliczki w wysokości 200zł. Reszta płatności musi zostać zrealizowana najpóźniej do 14.10.2022

Informacji szczegółowych na temat wyjazdu udziela: p.Sylwia Krużyńska  (sala 007 )

INFORMACJE NA TEMAT CAŁEGO WYDARZENIA znajdziecie na stronie: