25 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla Gimnazjalistów. Młodzież mogła pospacerować po szkole, zobaczyć sale lekcyjne i pracownie, poznać ofertę edukacyjną szkoły. Wyświetlona została prezentacja multimedialna pokazująca życie szkoły w ostatnich latach. Zobacz galerię.
Dni Otwarte dla Gimnazjalistów
Staż wakacyjny w Niemczech
Istnieje możliwość odbycia stażu w Niemczech w okresie wakacyjnym tj. od 10.07.2017 do 08.08.2017 r. w zawodach hotelarstwo, gastronomia. Ilość wolnych miejsc 17. Możliwość wyjazdu w dwa miejsca: VITALIS Schkeuditz okolice Lipska - ilość miejsc 10, lub PIB Wenzendorf okolice Hamburga - ilość miejsc 7.
Osoby zainteresowane wyjazdem na staż wakacyjny w ramach współpracy szkoły z firma TOP-PROJEKT Krzysztof Derbiszewski proszone są o zgłoszenie akcesu do dyrekcji szkoły lub kierownika szkolenia praktycznego w terminie do 10 maja 2017 r.Vitalis GmbH Gut Wehlitz 2, 04435 Schkeuditz okolice Lipska (Niemcy)
• 16 osobowa grupa wraz z 1 opiekunem
• uczniowie technikum z klas o profilach: fryzjerskich, gastronomicznych, hotelarsko-turystycznych
• miesięczne staże w okresie od 10.07.2017 r. do 08.08.2017 r.
• wyjazd autokarami w dniu 09.07.2017
• zakwaterowanie i wyżywienie w ośrodku w Gut Wehlitz
• dodatkowo kieszonkowe na drobne wydatki
• udział w 2 wycieczkach w czasie wolnym: zwiedzanie Berlina i Drezna
• staże na terenie Lipska
PIB Am Schipperberg 14, 21279 Wenzendorf okolice Hamburga (Niemcy)
• 16 osobowa grupa wraz z 1 opiekunem
• uczniowie technikum z klas o profilach: fryzjerskich, gastronomicznych, hotelarsko-turystycznych, budowlanych
• miesięczne staże w okresie 10.07.2017 r. do 08.08.2017 r.
• wyjazd autokarami w dniu 09.07.2017
• zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach tam gdzie staże lub hostelach młodzieżowych (dla specjalności budowlanych i fryzjerstwa)
• wyżywienie w hotelach lub pensjonatach albo kieszonkowe na wyżywienie we własnym zakresie
• dodatkowo kieszonkowe na drobne wydatki
• udział w 2 wycieczkach w czasie wolnym: zwiedzanie Hamburga oraz Luneburga
• staże w małych miejscowościach w okolicach HamburgaKieszonkowe 320 EUR wypłacane w 4 tygodniowych transzach po 80 EUR, ostatnia transza 80 EUR jako kaucja wypłacone po zakończeniu mobilności i rozliczeniu się z dokumentacji.
Wykład "Stop pożarom traw"
W dniu 20 kwietnia uczniowie klas I. podczas lekcji edukacja dla bezpieczeństwa, wzięli udział w wykładzie na temat "Stop pożarom traw". Spotkanie z młodzieżą przeprowadził pan kpt. Marcin Kubas. Głównym celem kampanii "Stop pożarom traw" jest edukacja, że wypalanie traw jest niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. Wypalanie traw, to problem, z którym strażacy zmagają się co roku.
Informacja dla rodziców uczniów będących w Bolonii
Planowy przylot samolotu na lotnisko Berlin Schonefeld - 08 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 15:25 lot Rayaner FR 137 Orientacyjny czas przyjazdu autokaru pod Schronisko Młodzieżowe godz. 20:00- 21:00...
Klasa I TH w hotelu Hampton by Hilton
07 kwietnia 2017 r. Klasa I TH udała się na wycieczkę do hotelu Hampton by Hilton w Świnoujściu. Zastępca Dyrektora Generalnego Hotelu Pan Tomasz przedstawił historię hoteli hiltonowskich prezentując ciekawy film o prekursorze hotelarstwa jakim był Conrad Hilton. Uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną hotelu, poznali poszczególne piony hotelu i zakres zadań tych działów. Mieli możliwość zwiedzenia hotelu, zobaczyli pokoje hotelowe, recepcję oraz część gastronomiczną. Zobacz galerię
Podsumowanie warsztatów na promie Polonia
5 kwietnia 2017 r. na promie Polonia w przedsiębiorstwie Unity Line odbyło się podsumowanie warsztatów szkoleniowych, które odbywały się w roku szkolnym 2016/2017.
Uczniowie klasy drugiej w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w tym dniu w pokazie kulinarnym, które poprowadził szef kuchni a tematem przewodnim były „Przegrzebki”
Od 27.09.2016 r. do 05 kwietnia 2017 r. odbyło się jedenaście zajęć warsztatowych na promie Polonia, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa. 170 uczniów w wyżej wymienionym okresie przeszło szkolenie w zakresie recepcji, housekeepingu, restauracji i baru. Ponadto uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach praktycznych, podczas których zdobywali umiejętności w zakresie obróbki różnego rodzaju mięsa, ryb i owoców morza, warzyw i owoców. Mieli możliwość zapoznania ze sztuką carvingu, gdzie pod okiem executive head chef dokonywali dekoracji z warzyw i owoców, zgłębiając sztukę carvingu.
W dniu podsumowania warsztatów Pani Dyrektor podziękowała całej załodze m/f Polonia za aktywny udział w przygotowywaniu naszych uczniów do pozyskiwania kwalifikacji zawodowych. Zobacz galerię
VIII Szkolny Konkurs Gastronomiczny
4 kwietnia w auli szkoły odbył się VIII Szkolny Konkurs Gastronomiczny pod nazwą "Łosoś w wiosennym wydaniu".
I miejsce zdobyła Angelika Kapałka - Placki z kaszy gryczanej, pieczonym łososiem, sosem limonowo-szafranowym panierowanym topinamburem i kawiorem z czarnej porzeczki - CEZiT.
II miejsce zdobyła Patrycja Sowińska - Roladki z łososiem i kaszą jaglaną, sosem cytrynowym i glazurowanym tagiatelle z warzyw - CEZiT.
III miejsce zdobyła Justyna Szycko - Pieczony filet z łososia z kruszonką z pora podany z jajkiem poszetowym i porami w białym winie - ZSP w Nowogardzie.
Wyróżnienie jury zdobyła Kasjana Szysz - Pieczony łosoś w warzywnym ogrodzie - CEZiT.
W ramach konkursu odbył się pokaz kulinarny połączony z degustacją "Kaczka sous-vide" oraz "Kurczak sous-vide" w wykonaniu szefa kuchni hotelu "Trzy Wyspy" - Pana Krzysztofa Wierzby.
Składamy podziękowania sponsorom konkursu - firmie Unity Line, hotelom: Amber Baltic, Cesarskie Ogrody, Hampton by Hilton i Trzy Wyspy oraz Interferie. Zobacz galerię.
Warsztaty z rachunkowości
Dnia 20 marca 2017 r. uczniowie klas II TE i III TE wraz z opiekunkami: Panią Bożeną Stankiewicz – Kolańską oraz Panią Anną Dunajko, po raz kolejny wzięli udział w warsztatach z rachunkowości. Pomysłodawczynią i koordynatorem warsztatów była Pani dr Beata Sadowska, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce o/Szczecin oraz pracownik Katedry Rachunkowości i Controllingu (KRiC) Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług (WZiEU) Uniwersytetu Szczecińskiego.
Uczniowie, a właściwie w tym dniu studenci, zasiedli w sali Rady Wydziałuj US. Wykład na temat „Czego dowiemy się o przedsiębiorstwie dzięki rachunkowości?” poprowadził dr Przemysław Pietrzak, pracownik KRiC WZiEU, praktyk z wieloletnim stażem. Pokaz mi swój bilans a powiem Ci kim jesteś… - uczniowie dzięki warsztatom poznali przedsiębiorcę, którego na podstawie bilansu prowadzący określał jako:
- chomika,
- dobrego wujka,
- strongmana.
Zwieńczeniem przedpołudnia spędzonego na Uniwersytecie Szczecińskim było podsumowanie wizyty, wręczenie uczniom okolicznościowych zaświadczeń i drobnych upominków. Zobacz galerię.
Zwiedzanie Wenecji
Grupa praktykantów z Bolonii relacjonuje wycieczkę do Wenecji - "W sobotę 1 kwietnia wcześnie rano wyruszyliśmy z Bolonii do Wenecji. Po tym cudownym mieście w którym jest ponad 400 mostów oprowadzała nas pani przewodnik, rodowita wenecjanka mówiącą pięknie po polsku. Zwiedzanie zakończyliśmy kupowaniem pamiątek. Wyjechaliśmy z Wenecji zmęczeni ale z postanowieniem, że trzeba tu jeszcze wrócić."' Zobacz galerię.
Zwiedzanie Bolonii
W ostatnią niedzielę młodzież przebywająca na praktyce w Bolonii wybrała się na szczyt wzniesienia Monte della Guardia, dokąd prowadziła kolumnada o długości ponad 3 kilometrów.
Na szczycie znajdowało się Sanktuarium Błogosławionej Dziewicy z San Luca wzniesione w XII, a przebudowane w XVII i obecnie jest gigantyczną budowlą, widoczną z odległości wielu kilometrów. Zobacz galerię.
Otwarte Drzwi
Zebrania z rodzicami odbędą się w czwartek 30.03.2017 r.
- Spotkania z wychowawcami od 16.30 do 17.00
- Drzwi otwarte od 17.00 do 18.00 (dyżury pełnić będą wszyscy nauczyciele pracujący w szkole)Poniżej podaję miejsce spotkań poszczególnych klas z wychowawcami oraz miejsce dyżurów nauczycieli:
Miejsce spotkań z wychowawcami:Klasa I TH
sala nr 20 – p. Jolanta Deląg
Klasa I TŻ
sala nr 4 – p. Edyta Walczak
Klasa II TE
sala nr 1 – p. Anna Dunajko
Klasa II TH
sala nr 17 – p. Iwona Regińczak-Tyburska
Klasa II TŻ
sala nr 8 – p. Gabriela Kopacka
Klasa III TH/III TE
sala nr 5 – p. Bożena Stankiewicz-Kolańska
Klasa III TŻ
sala nr 7 – p. Małgorzata Hudzik
Klasa IV a TH
sala nr 21 – p. Edyta Szczubiałkiewicz
Klasa IV b TH
sala nr 19 – p. Danuta Sumińska
Klasa IV TŻ
sala nr 07 – p. Aleksandra Wrębiakowska
Miejsce dyżurowania wszystkich nauczycieli pracujących w szkole.
Matematyka
•Anna Dunajko - s. 1
•Danuta Sumińska - s. 1
Kierownik szkolenia praktycznego
•Anna Kazana-Komarek - s. 3
Przedmioty ekonomiczno-hotelarskie
•Beata Kurowska- s. 4
•Bożena Stankiewicz-Kolańska - s. 5
Fizyka
•Gabriela Kopacka - s. 7
Chemia / Biologia
•Małgorzata Hudzik - s. 7
Język niemiecki
•Edyta Szczubiałkiewicz – s. 21
Informatyka
•Justyna Szyszka – s. 14
Pedagog szkolny
•Patrycja Walczak – s. 12
Geografia
•Barbara Bartosik – s. 16
Historia/Wos
•Arkadiusz Hływa – s. 16
Język polski
•Iwona Regińczak-Tyburska – s. 17
•Jolanta Deląg – s. 20
Edukacja dla bezpieczeństwa
•Jerzy Kopeć – s. 19
Wychowanie fizyczne
•Katarzyna Szmygin – s. 18
•Monika Dobek – s. 18
Język angielski
•Zofia Olek – s. 19
•Ewelina Sidor – s. 20
Religia
•ks. Daniel Majchrzak – s. 17
Przedmioty gastronomiczne
•Aleksandra Wrębiakowska – s. 8
•Edyta Walczak – s. 8
Realizacja projektu „Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji”
10 marca 2017 roku uczniowie klas drugich i trzecich w zawodzie: technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych rozpoczęli we współpracy z firmą TOP-PROJEKT Krzysztof Derbiszewski realizację 2-letniego projektu „Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji”.
Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Działanie 8.6 – Inwestowanie w kształcenie, szkolenie i szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności uczenia się przez cale życie, na podstawie umowy o dofinansowanie Projektu nr RPZP.08.06.00-IP.02-32-K036/16-00 zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie.
Celem projektu jest podniesienie umiejętności oraz uzyskiwanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych przez uczniów (uprawnienia barmańskie, baristyczne, sommelierskie i kelnerskie) oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu, związanych z nauczanym zawodem.
Projektem objętych zostanie 60 uczniów oraz 6 nauczycieli.
Pod kierunkiem Pana Tomasza Madery z-cy szefa kuchni z Park Hotelu Business & Pleasure ze Szczecina uczniowie doskonalą swoje umiejętności praktyczne w zakresie gastronomii.
Wizyta policji w szkole
W dniu 23 marca przedstawiciele policji przekazali uczniom klas IV informacje na temat zawodu policjanta, przedstawili wymagania, kryteria przyjęć na to stanowisko oraz specyfikę zawodu.
.
Warsztaty kulinarne w Grodnie
W dniu 21 marca 2017 r. odbyło się drugie spotkanie na warsztatach kulinarnych w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno koło Międzyzdrojów. Warsztaty prowadził szef kuchni hotelu Park ze Szczecina Pan Mariusz Siwak. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy I i II TŻ i UG przygotowując potrawy z ryb i owoców morza. Zobacz galerię.
II TH na warsztatach szkoleniowych na promie Polonia
W dniu 21 marca 2017 r. klasa II TH uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych na promie Polonia - Unity Line. Zobacz galerię.
Wycieczka do Florencji
"W niedzielę 19 marca 2017 r byliśmy na wycieczce we Florencji, która jest stolicą Toskanii. Miasto zostało założone ponad 2 - tysiące lat temu przez Rzymian. Rozkwit miasta nastąpił za czasów panowania rodu Medyceuszów. Zobaczyliśmy najsłynniejszy most we Włoszech – Most Złotników. Pięknymi ulicami miasta przeszliśmy na Plac Palazzo Vecchio i zwiedziliśmy czwartą co do wielkości na świecie Katedrę Santa Maria del Fiore. Jedną z ciekawostek jest fakt, że w starej części miasta nie ma ani trawników ani drzew. Do Bolonii wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń." (tekst p. Dorota Schabek, zdjęcia: p. Sylwia Suska). Zobacz galerię.
Uwaga Maturzyści!
Prosimy o zapoznanie się z wewnątrzszkolną instrukcją przygotowania i organizacji egzaminu maturalnego 2017 .
Praktyka w Bolonii
Relacja i zdjęcia Patrycji Marcinkowskiej, uczestniczki praktyki w Bolonii - "Wczoraj pojechaliśmy pociągiem do centrum Bolonii i graliśmy w grę miejską. Byliśmy podzieleni na grupy i mieliśmy do zrobienia 10 zadań, np. zagadywać Włochów i pytać o legendy, zaśpiewać z nimi piosenkę lub pożyczyć rower i się na nim przejechać, szukać rożnych miejsc, nagrywać filmiki i robić zdjęcia. Dzisiaj każdy z nas pojechał do hotelu na zapoznanie się z szefostwem i poznanie swoich zadań w pracy. Jutro zaczynamy praktykę." Galeria zdjęć.
Rozpoczęcie praktyki w Bolonii
12 marca 2017 r. 30 uczniów wraz z 2 nauczycielami rozpoczęło 4-tygodniową praktykę zawodową w Bolonii (Włochy) w ramach realizacji projektu „Europejskie Praktyki dla Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE. Praktyki uczniowie odbywać będę w hotelach i restauracjach miasta Bolonia. Pierwsze zdjęcia przysłali uczniowie z płyty lotniska po wylądowaniu w Bolonii. Galeria zdjęć.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie