• 𝓢𝔃𝓴𝓸𝓵𝓷𝓪 𝓛𝓲𝓰𝓪 𝓛𝓮𝓴𝓴𝓸𝓪𝓽𝓵𝓮𝓽𝔂𝓬𝔃𝓷𝓪

•

W dniu 12 października 2023 odbyły się zawody pod tytułem 𝓢𝔃𝓴𝓸𝓵𝓷𝓪 𝓛𝓲𝓰𝓪 𝓛𝓮𝓴𝓴𝓸𝓪𝓽𝓵𝓮𝓽𝔂𝓬𝔃𝓷𝓪.   Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt  i chłopców.

Uczniowie biegali na krótkich dystansach 100m, 200m, 400m. Skakali w dal, pchali kulą. Biegali również na długich dystansach: 800m i 1500m.

Drużynowo zajęliśmy 𝐏𝐈𝐄𝐑𝐖𝐒𝐙𝐄 miejsce w kategorii chłopców, 𝐃𝐑𝐔𝐆𝐈𝐄 miejsce w kategorii dziewcząt.

𝓖𝓻𝓪𝓽𝓾𝓵𝓪𝓬𝓳𝓮  dla wszystkich zawodników reprezentującychnaszą szkołę

Jesteście najlepsi!!!!!

• Sukcesy na Sztafetowych Biegach Przełajowych

• W dniu 3 października 2023 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców.

Chłopcy wygrali!!!! Zajęli 1 miejsce pokonując 4 zespoły startujące w w/w zawodach.

Dziewczęta zajęły 2 miejsce.

Obu drużynom gratulujemy, a chłopakom życzymy szczęścia na Finale Wojewódzkim w Gryfinie 20 października

• Profilaktyka zdrowia psychicznego

• ☂W dniu dzisiejszym (11.10.23r.), w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego w klasach 1TŻ, 1ATH, 2TŻ i 2ATH odbyły się zajęcia z panią psycholog Barbarą Czyżewską.

Uczniowie uzyskali informacje jak rozpoznawać i wyrażać swoje emocje oraz gdzie szukać wsparcia w sytuacji kryzysu.❤☘

• Program „Inżynierowie przyszłości”

• Program „Inżynierowie przyszłości” ma na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów szkół ponadpodstawowych przedmiotami ścisłymi i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki i chemii, jak również wsparcie rozwoju uzdolnionej młodzieży w realizacji pierwszych projektów naukowych oraz promocję ich osiągnięć. Program został objęty patronatem TVP Nauka, a nabór uczestników rozpocznie się 10 października bieżącego roku.

dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska

Dyrektor ds. Edukacyjnych

Centrum Edukacji smartLAB

• Klasa Patronacka w Cesarskich Ogrodach

• 29.09, w Cesarskich Ogrodach rozpoczął się rok szkolny 2023/2024 Klasy Patronackiej

Jest to już druga edycja programu realizowanego przez Cesarskie Ogrody wspólnie z naszą szkołą.

Przed naszymi uczniami kolejny rok pełen wyzwań i spotkań z profesjonalistami.

• Sukcesy na Jesiennych biegach przełajowych

• 27 września 2023 nasza szkoła brała udział w 𝓙𝓮𝓼𝓲𝓮𝓷𝓷𝔂𝓬𝓱 𝓑𝓲𝓮𝓰𝓪𝓬𝓱 𝓟𝓻𝔃𝓮ł𝓪𝓳𝓸𝔀𝔂𝓬𝓱.

W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła 𝐀𝐧𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐢𝐚 𝐃𝐳𝐡𝐮𝐡𝐚𝐧. (klasa 1 aTH)

W kategorii chłopców 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐁𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐝𝐳𝐢ń𝐬𝐤𝐢 zajął (klasa 5 THŻ) również drugie miejsce.

𝓖𝓻𝓪𝓽𝓾𝓵𝓾𝓳𝓮𝓶𝔂!!!

• Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

• 26 września 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego.

Do konkursu przystąpiło wielu chętnych uczniów ze wszystkich klas naszej szkoły.

Zadaniem uczestników było zmierzenie się z testem, który sprawdzał znajomość słownictwa, poprawność gramatyczną, rozumienie tekstu czytanego oraz znajomość środków i funkcji językowych.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• I miejsce – Jaśmina Ogorzałek z kl.1bTH
            • II miejsce – Amelia Niedźwiecka z kl.2TH
            • III miejsce – Seweryn Similski z kl.1bTH

Laureaci otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i zapraszam do uczestnictwa w kolejnychk onkursach z języka angielskiego!

​​​​​​​Anna Przybylska

• Prymusi 2023

• W piątek, 22 września, w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury spotkali się prymusi ze wszystkich świnoujskich szkół. Najlepsi z najlepszych otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza nagrody Prymusa za osiągnięte wyniki w nauczaniu. Laura Niewiada, uczennica naszej szkoły znalazła się w gronie najlepszych uczniów Świnoujścia.

• 𝓙𝓮𝓼𝓲𝓮𝓷𝓷e 𝓑𝓲𝓮𝓰i 𝓟𝓻𝔃𝓮ł𝓪𝓳𝓸𝔀𝓮

• 27 września 2023 nasza szkoła brała udział w 𝓙𝓮𝓼𝓲𝓮𝓷𝓷𝔂𝓬𝓱 𝓑𝓲𝓮𝓰𝓪𝓬𝓱 𝓟𝓻𝔃𝓮ł𝓪𝓳𝓸𝔀𝔂𝓬𝓱.

W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła 𝐀𝐧𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐢𝐚 𝐃𝐳𝐡𝐮𝐡𝐚𝐧. (klasa 1 aTH).

W kategorii chłopców 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐁𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐝𝐳𝐢ń𝐬𝐤𝐢 zajął (klasa 5 THŻ) również drugie miejsce.

𝓖𝓻𝓪𝓽𝓾𝓵𝓾𝓳𝓮𝓶𝔂!!!

• Spotkanie z nauczycielami z Berlina

• W piątkowe popołudnie 22 września 2023 naszą szkołę odwiedzili nauczyciele z Berlina pracujący w OSZ IMT - Szkolne Centrum Informatyki i Technik Medycznych.

Nauczyciele wymienili się doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem szkół i pracy z młodzieżą. Omówili również formy pomocy uczniom i mobilizowania ich do nauki.

Obie strony wyraziły nadzieję, że spotkanie to stanie się początkiem współpracy między szkołami.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

• 17 września 1939

• Pamiętamy - pakt Ribentrop-Mołotow  nie mogło zabraknąć naszego pocztu na miejskich uroczystościach w rocznicę 17 września 1939 r.Cześć pomordowanym i zesłanym...

• Spotkanie z Panią Eweliną Panfiluk

• 12 września w naszej szkole gościliśmy Panią Ewelinę Panfiluk. Odwiedziła nas ponownie i znów ciekawie opowiadała o swojej pracy w kuchni restauracji oznaczonej gwiazdką  Michelina w Paryżu. W naszej pracowni odbyły się warsztaty, na których Pani Ewelina trenowała z uczniami 2 TŻIUG techniki cięć surowców.  Na zakończenie wspólnie ugotowano klasyczną zupę cebulową z grzanką. Zakończone zajęcia poszerzyły kulinarną wiedzę uczniów i zachęciły ich do spełniania marzeń.

• Kiermasz podręczników

• W dniu 8 września odbędzie się kiermasz podręczników używanych. Prosimy przygotować drobne pieniądze.